Dlhá A – Šaľa A 10:8

Dlhá A - Šaľa A. Foto z ročníka 2010/2011Okresné derby prinieslo typické medziklubové napätie už v beztak vystresovanom predvianočnom čase, ktoré sa ešte na poslednú chvíľu umocnilo absenciou dvoch opôr, domáceho Róberta Andódiho a hosťujúceho Dušana Kĺbika.V aktuálnych zostavách,  sa chýbajúcich pozícií museli ujať za domácich Čičmiš mladší a za hostí opora „Béčka“, Víťazoslav Kostka. Domáci naštelovali štvorhry podľa vojenského kľúča, nižší s nižším a vyšší s vyšším. Nižší s nižším (Andódi A. a Čičmiš ml.) napokon uspeli, dlháni na druhom stole boli na silný pár Szikhart-Molnár prikrátky. Od začiatku sa darilo A. Andódimu a Čičmišovi mladšiemu, ktorí v prvých dvoch kolách neprehrali a domáce mužstvo držalo vďaka bodu Marcinkecha opticky prevahu. „Polčas“ dvojhier skončil 6:4.

Od toho momentu sa začalo okrem výborných zápasov aj taktizovať. Nemalú dôležitosť mala aj pomerne početná fanúšikovská enkláva Šaľanov, ktorá kultivovaným spôsobom hnala hostí k ďalším víťazným métam. To, že v treťom kole zaboduje za domácich len Andódi, sa nečakalo. Blízko k víťazstvu v päťsetovej bitke bol Marcinkech. Molnár, povestný zvratmi v zlých zápasoch, ako aj pokojom v  tých dobre rozohratých, však zápas dotiahol do víťazného konca. Na chrbát bohyne Niké dýchal Čičmiš mladší, keď to dotiahol s najlepším hráčom Šaľanov, Szikhartom, do piateho setu a v ňom dokonca uhral 9 bodov. Posledné kolo patrilo domácim. Andódi dovŕšil večer bez prehry víťazstvom nad rozladeným Molnárom, Čičmiš famózne v piatich setoch hetrikom zdolal multišportovca Machálika a Lazor spečatil VÍŤAzstvo. Konečný výsledok bol vzhľadom na zostavy prekvapením pre obe mužstvá. Prekvapením večera bol Čičmiš mladší, ktorý osedlal draka a zdolal skúsených harcovníkov, Šaľanom citeľne chýbal Kĺbik, čo bol možno rozhodujúci moment.