Pokrok Komárno – Šaľa A 6:12

Pokrok Komárno – Šaľa A 6:12Hostia pricestovali po krátkej dobe opäť do Komárna, aby bojovali o štvrtoligové body. Vo veľmi príjemnom prostredí, kde boli veľkým plusom podlaha, stoly a aj osvetlenie sa začalo hneď z ostra. Úvodnú štvorhru nezvládli Lužica st. so Sýkorom, keď zaváhali proti dvojici T. Nagy a Fercsik , naopak mladíci Rusznák s Molnárom si poradili s dvojicou O. Nagy – Kadlicsek. Hneď úvodné kolo vyšlo hosťom na jednotku, keď veľmi dôležitý bod získal Lužica st., ktorý po rozumnej hre vyprevadil Ota Nagya s prehrou 1:3. Veľmi pekný zápas videli diváci aj v súboji Rusznáka s Tomášom Nagyom, keď domáci hráč otáčal zo stavu 0:2, no v piatom sete Rusznák zmobilizoval sily, utiekol súperovi a zvládol lepšie koncovku.V druhom kole získal opäť dôležitý bod Lužica st. , ktorý tak ako v prvom zápase vyhral nad Kondém.

Kus smoly mal Molnár, keď mu Tomáš Nagy utiekol zo štyroch mečbalov a nakoniec zaslúžene po bojovnom a odvážnom výkone získal pre hostí druhý bod. V tom čase hral Rusznák svoju druhú päťsetovú drámu, keď odvrátil za stavu 0:2 mečbal, po čom súper znervóznel, z čoho hosťujúci hráč vyťažil maximum a vyhral 3:2. Suverénne si počínal Sýkora, ktorý svojou presnou hrou nedával súperom šancu. Druhý smolný zápas odohral Molnár ktorému dnes neboli päťsetové zápasy súdené a najtesnejším rozdielom 11:9 prehral v piatom sete s Kadlicsekom. Hostia si už víťazstvo postrážili,  keď Sýkora s Molnárom nedali súperom šancu a pomerne prekvapivo, akoby bez motivácie, zaváhal v poslednom kole Rusznák, keď podľahol Kondému. Počíta sa však víťazstvo tímu, ktoré hostia kolektívnym výkonom vybojovali vo svoj prospech. Na záver treba vyzvihnúť výkon Lužicu st. , ktorý podal najlepší výkon v sezóne a výraznou mierou prispel k pohode počas zápasu. U hostí treba vyzdvihnúť to, že majú vyrovnaný tím a len ťažko hľadať, kto je jednotka alebo štvorka, čo potvrdzuje fakt, že ani jeden zápas nebol ľahký.