Dlhá n/V A – Gymnázium Nové Zámky A 9:9

Dlhá n/V A - Gymnázium Nové Zámky A 9:9Predzápasové šumy priniesli malú dobrú správu, že za hostí nenastúpi Bízik, „iba“ Kobolka, ktorá sa hneď po príchode hostí potvrdila a ešte viac posilnila odhady brokerov, že výsledok stretnutia bude oscilovať okolo remízy. Lazor s Andódim z pozície druhej nasadenej dvojice vo štvorhrách zabodovali, čím sa delili body fifty-fifty. V prvom a druhom kole bodovali za domácich Adrián Andódi a Molnár, pričom najmä víťazstvo Molnára nad Jóbom pomerom setov 3:0 bolo vzpruhou pre celé mužstvo.

Tretie kolo bolo rozhodujúce pre sebavedomie hostí, keď zaznamenali 3 víťazstvá a dosiahli hranicu 8 bodov. Ich celkové víťazstvo sa zdalo byť na dosah ruky, pričom najpravdepodobnejšie sa zdali byť víťazstvá Kobolku a Jóbu. Kopečný s Petrákom nechceli predať svoju kožu lacno, ba naopak, chceli byť majiteľmi víťazného bodu. Štvrté kolo sa hralo podľa scenára, ktorý by v prípade sfilmovania vážne konkuroval tureckým telenovelám. Jóba vyhrajúc hladko 3:0 nad Róbertovi Andódimu vytvoril vo svojom mužstve sladký, ale ako sa neskôr ukázalo, „falošný“ pocit víťazstva. Tento pocit vychádzal totiž z racionálneho kalkulu, že Kobolka ostane vďaka svojim nesporným kvalitám v dnešnom zápase neporaziteľný. Stalo sa však to, čo nečakal ani ten najoptimistickejší fanúšik domáceho fanklubu. Andódi sa pustil s takou vervou do Kobolku, že ten ostal zaskočený. Najmä antitopspinové nátlakové údery domáceho hráča v kombinácii s dobrým servisom nechutili Kobolkovi a vyviedli ho z rytmu a hernej pohody.  Pri svojich tradične exportných forhendových úderoch, ktorými nechával súpera zamrznúť v role štatistu, robil veľa nevynútených chýb. Andódi nasadol na koňa a rozbehol sa tak, že dobehol do cieľa víťazne. Molnárova dobrá hra a celkový neortodoxný útočný štýl vôbec nesadol Kopečnému. Víťazný štafetový kolík posunul ďalej do rúk Lazorovi, pre ktorého bol posledný zápas opäť skúškou húževnatosti a psychickej odolnosti.

Hoci mal Lazor dobrý vstup do zápasu, za stavu 1:0 na sety a 10:6 na body zasiahli rušivé elementy a preklopili optimistický dvojsetový náskok na beztvarú remízu 1:1. Petrák si jej zisk vysvetlil svojsky a verný svojmu imidžu člena rímskeho senátu a s rovnakou dôsojnosťou hral síce dobre, hral pekne, ale neeketívne a napokon prehral. Jednoducho Lazor ho učičíkal. Lazorovu hru krášlila najmä prepracovaná chopová obrana okorenená víťaznými bekhendovými krížnymi a protikrížnymi topspinmi.

Hodnotenie domácich:
Andódi Róbert: Napriek hendikepu nedoliečeného zranenia sa ziskom jedného bodu pričinil o cennú remízu.
Andódi Adrián: Postaral sa o prekvapenie večera (kola?) víťazstvom nad Kobolkom (druhá prehra sezóny), na dosah mal zisk 4 bodov, ktorú mu prekazila zbabraný piaty set s dobre hrajúcim Jóbom.
Molnár Viktor: V starej dobrej forme ako jediný porazil Jóbu a so ziskom 3 bodov sa vrátil do Á-čka. Jeho hra našla pozitívnu odozvu v radoch fanúšikov.
Lazor Miroslav: Pod ťarchou zodpovednosti rozhodujúceho zápasu, ktorý mohol znamenať buď  remízu alebo prehru, si poradil s Petrákom v nervy drásajúcom súboji. Opäť skvelý finiš, obdobne ako tomu bolo v zápase s Bánfalvym.

Hodnotenie hostí:
Hostia aj pri absencii Bízika majú silné a kompaktné mužstvo, ktorého lídrom je Kobolka. Naopak skúsenosti naberá najmladší hráč Petrák. Jóba s Kopečným je silná dvojica schopná spolu uhrať 6-7 bodov a tvorí zdravé jadro tímu. Nemožno označiť výkon ani jedného hráča za podpriemerný alebo nebodaj odovzdaný. Medzi tesné zápasy, ktoré mohli skončiť aj opačne patrili: Andódi A.-Kopečný, Andódi A.-Jóba. Najprekvapivejším výsledkom a momentom, ktorý postavil domácich na nohy, bola prehra Kobolku s Adriánom Andódim. Hráč Petrák má síce menej skúseností, ale jeho dobre zvládnutá technika základných úderov, fyzická disponovanosť a koncentrovanosť je dobrým základom, aby sa bodovo presadzoval aj v takýchto zápasoch.