Trnovec B – Kolárovo A 10:8

Trnovec B - Kolárovo A 10:8Trnovčania nastupovali na zápas s úmyslom neprehrať. Keďže sa potvrdila pred zápasom avizovaná účasť druholigovej posily Mira Ševčíka, úmysly domácich boli reálne. Po úvodných štvorhrách bol stav nerozhodný, Čičmiš st. – Kukan ml. si poradili v 4-och setoch s dvojicou Gróf – Roman a naďalej ostávajú bez prehry. Na prvom stole Gašpierik – Ševčík podľahli páru Hegedus – Vanek 2:3. V prvom kole za domácich bodoval výborne hrajúci Gašpierik s Vanekom. Ševčík si s prehľadom poradil s Hegedusom. Zdravotné problémy nedovoli odohrať Čičmišovi st. zápas s Grófom v maximálnom nasadení. Domáci po prvom kole striedali, zraneného Čičmiša st. nahradil Peťo Slamka.

Aj ďalsí priebeh zápasu bol veľmi vyrovný, rozdiel bol vždy maximálne jeden bod. Vo veľkej pohode hral Miro ševčík, na prvý pohľad bolo jasné, že má skúsenosti z vyššej súťaže, keď potreboval, urobil bod. Naďalej sa darilo Peťovi Gašpierikovi. Po treťom kole dvojhier bol stav 7:7. Atmosféra v hale gradovala. Po prehre Kukana ml. s Grófom sa hostia ujali vedenia 7:8. Domáci kontrovali výhrou Gašpierika v 5-setov bitke s Romanom (5-ty set 12:10), pričom domáci hráč otáčal z 0:2. Ševčík nezaváhal s Vanekom a pred posledným zápasom večera bol stav 9:8.

Slamka – Hegedus. Po dvoch setoch 0:2. Pravdu povediac, viac to vyzeralo na remízu ako na víťazstvo domácich. Na druhej strane, v takej atmosfére akú pripravili diváci sa neprehráva. Hecovanie, povzbudzovanie, potlesk a určite aj rady skúseného Maroša Machálika (toho večera osobný tréner Peťa Slamku) dodávali domácemu hráčovi sebavedomie a istotu. Peťo plnil Marošove rady dobodky a výbornou hrou dotiahol zápas do víťazného konca. Gratulujeme.

Body hráčov:

Domáci: Ševčík 4/0.5, Gašpierik 3/1.5, Kukan ml. 1.5/3, Slamka 1/3, Čičmiš st. 0.5/1

Hostia: Gróf 3/1.5, Vanek 2.5/2, Röman 2/2.5, Hegedüs 0.5/4