Prvé finále: Šaľa – Vlkas 9:2

Prvé finále: Šaľa - Vlkas 9:2Zápas sa začal o 18.00 po vzájomnej dohode,kedže Rusznák ml. kvôli futbalovým povinnostiam by nestíhal začiatok o 17.00. Táto dohoda poukazuje na fakt,že akí féroví hráči nastupujú za Vlkas a, že ich takáto „maličkosť“ vôbec nemôže rozhodiť. Očakávala sa výborná atmosféra,ktorá dá sa povedať po celej sezóne sprevádzala hráčov Šale. Po predzápasovej rozcvičke sa pomaly napĺňala telocvična domácími fanúšikmi,rodinnými príslušníkmi,kamarátmi a spoluhráčmi z nižších súťaží. Finálový zápas taktiež zaujal niektorých kolegov zo súťaže, dokonca z vyšších súťaží.

Mužstvá nastupovali v takomto zložení:
Šaľa: Sýkora Viliam, Slováčik Juraj, Molnár Viktor, Rusznák Adam
Vlkas: Kiripolský František, Kiripolský Michal, Slovák Tomáš, Polák Karol

Predzápasová analýza hovorila,že by to mal byť jednoznačný zápas pre domáci kolektív,ale s takýmto faktom nastupovať na zápas,je to najhoršie čo môže byť. Hocijaké podcenienie môže viesť k fatálnej chybe a amaterizmu športovca. Takže sa nastupovalo s pokorou no s faktom, že Adam Rusznák už dlhšiu dobu laboruje so zranením kolena,ktoré sa v ten deň výrazne zhoršilo,kedže sa zranil na futbalovom zápase. Určite mnoho protihráčov ho nemá v srdciach uloženého ako miláčika,kvôli búrlivým scénam pri zápase,ale niektorí ho určite majú zafixovaného,ako veľkého bojovníka. Ani tento zápas nechcel vynechať i keď bolesť bola niekedy až na nevydržanie.

Zápas:
V prvom kole sa domáci ujali vedenia 3-1, keď Sýkora aj Molnár vyhrali v pomere 3-0, Ďuro Slováčik odohral pre oko diváka veľmi pohladný zápas so Slovákom. Ten výborným čopom mu vrátil mnoho úderov,ale koncovka okrem jedného setu vyšla vždy skúsenejšiemu. Za Vlkas bodoval „Frenky“ Kiripolský,ktorý vrátil Rusznákovi prehru z pred mesiaca a umnou hrou a skvelou útočnou hrou s backhandom vyhral zápas v pomere 3-1. Musím poznamenať, že nie je nič horšie pre súpera, ak niekto útočí s obranným poťahom, v tomto prípade s trávou.
Zdalo sa, že zápas bude ešte veľmi zaujímavý, kedže Lužica st. sa pripravoval vystriedať zraneného Rusznáka. V tom čase bola už hala plná,čo znamená 30-40 divákov,čo je na stolný tenis veľmi slušný počet. Žeby návšteva kola?
Druhé kolo pripravovalo krásne útočné výmeny,obranné zákroky a fantastické publikum. Vilo Sýkora zmeral sily so Slovákom, ktorý nebol ďaleko od senzácie,ale ani perfektná hra niekedy nestačí na takého pingpongového velikána,akým je Vilo Sýkora. Myslím si, že kto ho pozná,ozaj musí súhlasiť. Mišo Kiripolský zaistil druhý bod pre Vlkas, keď zdolal Slováčika v pomere 3-1. Ďurovi očividne nepasovala súperova hra, čo sa aj vo Vlkase prejavilo,no o tom neskôr. Molnár uhral veľmi dôležitý bod proti „ Frenkymu“ a Rusznák sa nezvdal a povedal si, že sa nenechá zahanbiť a nastúpil na druhý zápas proti Polákovi. Diváci boli o5 fantastickí a dá sa povedať, že vďaka nim vyhral zápas, kedže toľko adrenalínu mu zabezpečili neustálim potleskom a skandovaním, že na bolesti úplne zabudol.
V treťom kole už domáci nezaváhali a vyhrali všetky 4zápasy, i keď ten 4 sa do dejín nezapíše, keďže Molnár Viktor uhral pre Šaľu rozhodujúci 9bod.

Po zápase čakalo aktérov zápasu občerstvenie,alko-nealko,nejaké tie chutné časti z prasiatka a kamarátske debaty. Chalani v Vlkasu,ale nezabudli na záver dodať, že o dva týždne by sa ozaj radi vrátili a zopakovali by si finálový zápas.

Druhá časť komentáru až po Oficiálnom výsledku( pinec.info)