Lokomotíva Nové Zámky – Dlhá A 8:10

Lokomotíva Nové Zámky - Dlhá A 8:10Vzhľadom k tomu, že sa blíži koniec sezóny a pred cieľovou rovinkou ešte za suverénnym lídrom finišujú tri mužstvá, sú ich zápasy pod drobnohľadom všetkých hráčov súťaže. Hoci Šaľa (ne)pochopiteľne a (ne)prehľadne prehráva zápasy, s úplne inou ambíciou musia nastupovať na zápasy hráči Vlkasu, STK Nové Zámky a Dlhej nad Váhom. Jednoducho povedané, tieto tri mužstvá ak majú záujem na finálovej účasti, nemôžu zaváhať v žiadnom zo zvyšných zápasov. Má to však jeden háčik. Zatiaľ čo STK Nové Zámky už nemá vážnejšieho súpera v prípade, že bude nastupovať v plnej zostave, zvyšné dve mužstvá si ešte zmerajú sily so Šaľou. Zdá sa, že v prípade nekompletnej zostavy nebude o prekvapenia zo strany Šale núdza. Nastúpi teda v plnej zostave?

Lokomotíva je silné a vyrovnané mužstvo, ktorého jednotka (Gróf) sa svojou úspešnosťou dlhodobo drží na popredných miestach v rámci súťaže. Ak k tomu pridáme ďalších dvoch hráčov v poradí úspešnosti – Vanek a Hegedüs, s okolo 50 %-nou úspešnosťou a v priemere 1 bodového Ozoráka, je to vcelku kompaktný tím.
Domáci napísali štvorhry podľa očakávania a tak sa mohli stretnúť jednotky a dvojky navzájom. Gróf s Vanekom mali len jednu prehru v sezóne a výhodu domáceho prostredia. Jedna prehra „zdobila“ aj Čičmiša s Gálikom a nesporná chuť túto bilanciu si nepokaziť. V druhom dueli bola štatistika na strane hosťujúcej dvojice. Lazor s Andódim potvrdili dobrú formu a po zaváhaní v prvom sete už nepustili súpera k víťazstvu. Omnoho dramatickejší bol zápas jednotiek, v ktorom sa na ceste do rozhodujúceho piateho setu prelínala hra aj víťazstvá setov. Hráči z oboch táborov predvádzali svoj najlepší ping pong, nikomu sa nepodarilo si vytvoriť viacbodový náskok a tak sa rozhodovalo až v samotnom závere. Sústredenie a napätie hráčov bolo také husté, že by sa dalo krájať. Za stavu 10:8 pre hostí si dokonca Gálik zobral time-out, keďže potreboval ten frenetický finiš rozdýchať. Takticky mu to vyšlo, hoci posledný klinec zatĺkol Čičmiš.

Po úspešných štvorhrách však prišla v prvom kole doslova studená sprcha na hostí, keď dokázali získať len jeden bod (Andódi – Gróf). Ten bol však dôležitý, pretože naštartoval Andódiho k spanilej jazde. Taký istý efekt mala na Gálika aj jeho prehra s Vanekom, po ktorej sa spamätal a začal hrať svoju hru. Čičmiš si svoju misiu splnil až vo svojom druhom stretnutí a to víťazstvom nad Hegedüsom. V druhom kole hostia prehrali len raz aj v tomto prípade Lazor zahral svoju najlepšiu hru večera proti Vanekovi. Keď si v ďalšom kole rovnomerne rozdelili body obe mužstvá (6:8), očakával sa tuhý boj   o celkový výsledok. Zápas na poťahoch mal Vanek a Hegedüs resp. Andódi a Gálik. Andódi si živo pamätal prehru s Vanekom v prvom dueli a tú mu bez straty setu oplatil v tom najsprávnejšom okamihu. Gálik sa proti Hegedüsovi správne nabudil a prepísal v ťažkom zápase remízový scenár na scenár víťazný.

Hodnotenie hráčov:

Lokomotíva Nové Zámky

Gróf Norbert – 2/4 (7,5) Jeden z top hráčov súťaže prehráva 2 zápasy v jeden večer len veľmi zriedkavo, doma už vôbec. Tento večer však nepredviedol svoju hru.
Vanek Vojtech – 3/4 (8,5) Bojovný výkon a napriek zdravotným potiažam najviac víťazstiev.
Hegedüs Miloš – 1/4 (7,0) Bekhendový kanón cielil presne len v zápase s Lazorom.
Ozorák Štefan – 2/4 (7,5) Prekvapivo dobrý výkon, obojstranný ping pong s dobrým pohybom.

Dlhá nad Váhom „A“

Gálik Martin – 3,5/4 (8,0): Po počiatočnej tréme sa správne zmobilizoval a vystupňoval svoj výkon.
Andódi Adrián – 4,5/4 (8,5): Od začiatku ľahká ruka a jasná myseľ, dobrý pohyb a chuť bodovať naplno.
Lazor Miroslav- 0,5/4 (7,0): Dobré výkony (Vanek) striedal so slabšími. Vo štvorhrách bol oporou.
Čičmiš Dušan st. – 1,5/2 (7,5): Po štvohre zanechal dobrý dojem aj vo dvojhrách. Odchádzal s cenným víťazstvom.
Čičmiš Dušan ml. – 0/2 (7,0): Ďalšiu lekciu života zakúsil stále sa zlepšujúci mladý hráč.