Dlhá A – Strekov 10:8

Dlhá A - Strekov 10:8Vzhľadom k akútnemu oslabeniu domáceho kádra sa na obávaného súpera zo Strekova po prestávke prišiel otestovať aj Čičmiš starší, čo malo aj plánovaný psychologický efekt. Hostia zo Strekova (ne)prekvapili už tradične vyrovnanou zostavou ani mobilným fanklubom nežného pohlavia, ktorý je ich ozdobou. Na potešenie všetkých hráčov však divácku kulisu večera tvorili aj hráči z vedúceho mužstva tabuľky, ktorí si cez týždeň prišli pozrieť očakávané vyrovnané  duely. Vo štvorhrách si Gálik s Čičmišom poradili s dvojicou Ižák-Nagy hladko v troch setoch. Na druhom stole sa po prvom prehratom sete chytili Polák s Téglásom a využijúc pohybovú indisponovanosť súpera, otočili zápas vo svoj prospech.

V prvom kole chytal dôležitý bod Gálik proti Polákovi, ktorému vrátil prehru z ostatného turnaja 3K v Kolárove. Lazorovi tesne ušiel zápas s Nagyom v piatich setoch. Nagyova hra a celkový výkon sa napokon ukázal ako najväčšie prekvapenie večera. Aj v ďalšom kole sa Nagy nebojácne pustil do Andódiho, keď si nátlakovou hrou z forhendovej strany pripisoval na svoje konto víťazné body. V piatom sete však na chvíľku poľavil v razancii a toto zaváhanie ho stálo bod, medzihra Andódiho bola predsa účinnejšia. Lazor sa od začiatku sústredil na súperov svojho kalibru, medzi ktorých zaiste patril aj Téglás. V troch setoch bez straty setu mu nedal priestor na víťazstvo. Gálik si po prvom víťazstve sebavedome kráčal po víťaznej ceste, v druhom a treťom kole „utrpiac“ stratu 2 setov.

Vrcholom tretieho kola bol zápas Andódiho s Téglásom. Téglasovi to začalo sypať najmä z bekhendovej strany a razom sa ocitol vo vedení 2:1 na sety. Andódiho jedinou šancou bolo zmenou taktiky nedovoľovať súperovi bodovať, čo sa mu napokon aj podarilo. V piatom sete napokon vyhral tesne 11:7, čím aj ukončil vynútený masochizmus, keďže hrať s nedoliečeným lumbagom nie je sen žiadneho športovca. Zápas proti Polákovi za celkového stavu 8:6 vzdal, s dobrou dávkou nadsázky by sa dalo v zápise uvedené w.o. (walk-over, postup bez boja) dešifrovať ako wýhru oželel:).
Gálik v poslednom svojom zápase ešte pridal na obrátkach a bez straty setu zabetónoval remízu. Teraz nastal čas Lazora a Cigánika, aby sa pokúsili chytiť desiaty – víťazný bod. Opäť dobre hrajúci Nagy rozptýlil Cigánikov sen o chytenie tak dôležitého bodu v 4. lige a vyhral rýchlo 3:0. To už medzitým Lazor rozohral finále večera a jeho hra s Ižákom priniesla veľa pekných stolnotenisových momentov. Hoci Lazor vyzeral väčšinu času z pohľadu neskúseného diváka akoby zatlačený do defenzívy, táto jeho najsilnejšia herná pozícia mu prinášala spoľahlivo body. Tajomstvom jeho víťazných loptičiek je šikovným spôsobom zamaskovaný mix spodno-bočných a iných falšov servírovaných súperovi do lákavých výšok a pozícií, ktoré ten v tempe zápasu hltá ako ostriež červíka, netušiac, že v tom je „háčik“. Zápas proti Ižákovi bol jednoznačne jeho najlepším doterajším výkonom sezóny.

Hodnotenie hráčov:

Dlhá nad Váhom „A“
Gálik Martin – 4,5/4 (8,0): Najlepší výkon večera. Očakávaná dobrá forma sa prejavila už v prvom zápase po výhre nad Polákom. Šnúra víťazných zápasov sa predlžuje a jeho radosť z hry takisto.
Čičmiš Dušan st. – 0,5/0 Testovací zápas dopadol dobre. Gálikovi nepokazil úspešnosť a ukázal, že sa s ním dá počítať.
Andódi Adrián – 3/3 (8,0): V rámci delimitovanej pohyblivosti 100 % úspešnosť. Štvorhra sa ukázala nad jeho sily.
Lazor Miroslav- 2/4 (7,5): Víťazným bodom zápasu si zabezpečil miesto na Olympe slávy. Celkové 2 body sú kvalitnou vizitkou.
Cigánik Milan – 0/4 (7,0): Ostýchavým výkonom zaostal za svojim herným potenciálom a tak mu ostali zo zápasu „len“ ďalšie skúsenosti do ďalšej kariéry.

Strekov
Polák Jaroslav – 2/3 (8,0) Nezahral optimum, napriek tomu vybojoval fyzicky 2 body a jeden silou osobnosti (w.o.)
Nagy František ml.– 2/4 (8,0) Najväčšie pozitívne prekvapenie Strekovského mančaftu.  Nadpriemerne účinný forhend, agresívna hra a sebavedomie ho robili nebezpečným súperom a druhým hráčom hostí.
Ižák Tibor – 1/3 (7,0) Vo svetlách reflektorov mu ušiel takticky nedobre zahratý zápas s Lazorom, ktorý by mu zabezpečil veniec slávy.
Téglás Ján  – 1/3 (7,0) Najväčšiu šancu na zisk 2 bodov mal proti Andódimu, na ktorého zahral svoje najlepšie údery. Ostatné zápasy boli skôr priemerné.