Vlkas A – Dlhá A 9:9

Vlkas A - Dlhá A 9:9Domáci „vlci“ najprv museli vyhnať emancipované ženy z telocvične, aby sa mohol odohrať zápas priebežne druhého s tretím. Veľkou výhodou domácich je nováčikovský elán, ktorý sa aj v 11. kole  naplno prejavoval. Skúsenosti domáci hráči kompenzovali bojovnosťou podporenou najrôznejšími kombináciami obranných poťahov. V štvorhrách sa body poctivo rozdelili, na margo dlhanskej dvojky (Lazor-Andódi) možno poznamenať, že im vianočná prestávka príde vhod, keďže v ostatných kolách im pomedzi prsty odchádzajú zápasy. Z prvého kola si hostia zobrali 3 body, keď si pravdu povediac museli okrem súperov poradiť aj s prostredím – svetlom a najmä klzkou podlahou. V druhom kole sa garde otočilo, domáci pridali a prehrali len raz. Stav bol teda vyrovnaný 5:5. Hostia si verili, že v treťom kole sa rozhodne, prekvapivo sa však body opäť delili fifty-fifty. Prehru Gálika s Kiripolským seniorom čakal málokto.

O to väčšia bola radosť hŕstky domácich fanúšikov, keď sa tento husársky kúsok podaril. Čičmiš s Andódim, ktorým zápas vyšiel podľa predstáv zabezpečili stav 7:9. Domáci ping pongový dvojzáprah Kiripolský František a Kiripolský Michal si však v záverečných dueloch večera bez straty setu poradil s Lazorom resp. Gálikom a tak sa zrodila spravodlivá remíza.

Hodnotenie hráčov:

Dlhá nad Váhom „A“
Čičmiš – 3,5/4 (8,0): Keď neišiel útok, tak si podržal loptičku. V jedinej svojej prehre večera s Kiripolským Michalom nenašiel recept na víťazstvo.
Gálik – 1,5/4 (6,5): Celý večer nehral vo svojej koži. Po prvom zápase a jedinom víťazstve s „klasikom“ Polákom mu ostala trpká pachuť z prehier s papierovo slabšími súpermi.
Andódi – 4/4 (8,5): Jeden z najlepších doterajších výkonov, ktorým sa stal jednotkou večera.
Lazor – 0/4 (6,5):  Neistota na rakete ako aj v problematickom pohybe na klzkej podlahe rezultovala vo výkone bez šance na bod.

Vlkas „A“
Slovák Tomáš – 2,5/4 (7,5) – Ortodoxná obranná hra s množstvom pohybu slávila úspech proti dlhanskej jednotke a štvorke.
Polák Karol  – 1,5/4 (7,0)  Jediný klasický útočník s razantným drive-om a chvíľkami s improvizovanou obranou.
Kiripolský Michal – 3/4 (8,0) – Moderná obranná hra, z bekhendu nátlakové údery, forhend pripravený na útok a bloking a k tomu dobrý servis. Najlepší výkon domácich.
Kiripolský František – 2/4 (7,5) – Vekom najskúsenejší hráč si dvomi bodmi splnil povinnosť.