Šaľa A – Bešeňov 12:6

Šaľa A - Bešeňov 12:6Neskutočne uvoľnená a priam majstrovská nálada panovala v Šali  pred zápasom. Nebol hráč u domácich, ktorý by nemal výbornú náladu, keďže sa nastupovalo s faktom, že aj v prípade prehry by domáci skončili na 1. mieste po záverečnom kole jesennej časti.  Šaľania čakali, čakali a nakoniec sa aj dočkali, keď hostia z Bešeňova prišli tesne po 17-ej. Atmosféra však nezamrzla kvôli čakaniu, ba dokonca sa zlepšila pri návale divákov na tento zápas. O dobrú náladu sa staral ako vždy, pán Švéda, ktorý je najvernejší a najhlasnejší fanúšik a spoluhráč v jednom.

Treba pripomenúť, že v poslednom čase náš „stolnotenisový otec“ Szitáš Július, ktorý kvôli zdravotným problémom nenavštevuje tréningy ani zápasy, nám citeľne chýba. Len jeho prítomnosť nám dodávala energiu a stabilitu, jeho rady boli a vždy aj budú neoceniteľné. Keď už sme pri spomínaní, treba tiež dodať, že náš suverénne najstabilnejší hráč v posledných rokoch, Dušan Kľbik, celú sezónu maróduje kvôli lakťu. Bol to vždy on, na koho sme sa vedeli spoľahnúť v prípade, keď mužstvo postihla herná kríza, alebo sa v danom zápase prehrávalo. Jeho stabilita a kedysi 100%-á účasť na tréningoch nám momentálne určite nedodáva sebavedomie. Neviem čo by sme robili bez neho, keby neprídu predsezónne posily. Ale vráťme sa k zápasu.

Štvorhry:

Molnár , Rusznák  3-0  Varga , Hajdú.

Jednoznačný priebeh stretnutia, kde domáci nedali ani set Bešenovčanom.

Sýkora , Lužica Michal ml.  3-2  Rausch , Timoranský

Vyrovnaný zápas, kde diváci mohli vidieť krásne útočné výmeny. Tí napokon dohnali domácich do viťazstva.

Hodnotenie hráčov v dvojhrách

Šaľa:

Sýkora : Neviem či jeho hra potrebuje komentár. Kto čítal predošlé články a komentáre, tak to isté si prečíta aj teraz. Jeho hra má neskutočnú ľahkosť a precíznosť . Je to iný level, dole klobúk.

Michal Lužica Ml. – Po väčšej pauze nastúpil za domácich, našťastie sa to neprejavilo. Jeho hra bola tiež pre oko diváka, na kondícii by bolo treba popracovať.

Molnár – Posledné zápasy a aj na začiatku večera  bojoval so šťastenou , ktorú si nakoniec opäť získal. Na začiatku mal smolu, že hneď prvý zápas hral s Rauschom. V tretom sete za stavu 1-1 na sety, prehajdákal vedenie 8-3, čo sa mu nakoniec vypomstilo. Nevzdal sa, zaťal zuby a získal 3,5. Pikantériou je, že posledný zápas odvrátil 3 zápasové lopty a otočil zápas vo svoj prospech. Hral umne a dobre, tak ako ho poznáme.

Rusznák: Počas celého večera si užíval perfektnú kulisu a prvé 3 zápasy bojoval ako lev. Prvé dva zápasy vyhral, potom prišiel zápas večera, v ktorom mu nestačili sily na výborného Rauscha, ktorý mu vrátil aj nemožné. Po zápase sa poďakoval divákom, ktorí ho celú sezónu hnali dopredu s obrovským potleskom a povzbudzovaním. Vyčítať mu môžme akurát posledný zápas, ked ako sa už pomaly stáva  zvykom,prehral. O príčinách radšej nediskutujme.

Kostka: Aj keď nezískal bod, vyčítať pánovi Kostkovi nemôžeme nič. S Vargom bol ešte nezahriaty, ale proti Rauschovi hral výborne. Opäť nám ukázal niečo zo svojho repertoáru.

Bešeňov:

Varga : Klasický „trávičkár“, ktorý veľakrát vráti aj nemožné. Dnešný večer síce bojoval, nakoniec to stačilo na čestný bod. Hanbiť sa, ale nemá za čo, lebo krásny zápas odohral ako s Molnárom, tak aj s Rusznákom.

Hajdú : Zrejme pár dní bude mať nepokojný spánok, keď v poslednom zápase viedol nad Molnárom 10-7 v 5. sete a nakoniec prehral. Hra podobná svojmu kolegovi Vargovi , čiže obranné zákroky strieda útočný úder. Uhral bod.

Timoranský : Sympatický výkon, ktorý okorenil v poslednom zápase skalpom mladého Rusznáka v jasnom pomere 3-0.  Jeho sila spočíva v razancii úderov. 1 bod.

Rausch : Najlepší výkon z hostí. Hráč ktorý už okúsil  ako chutia aj vyššie súťaže, predviedol
magický stolný tenis. Prehral len so Sýkorom. Najkrajší a najlepší zápas odohral s Rusznákom, keď posledný set vyhral v pomere 11-9 a celý zápas 3-2. Fantastický forehandový aj backhandový blok, ktorý sa veľmi ťažko preráža.

Počas a po zápase :

Celý večer sa čakalo, kto konečne uhrá za domácich 10 víťazný bod. Podarilo sa to Odchovancovi Molnárovi, ktorý si to nakoniec aj s Vilom Sýkorom odniesli od Rusznáka. Samozrejme k žiadnej bitke nedošlo, išlo len o „šampusovú sprchu“. Polku šampanského mali v krku obaja a tak sa mohlo začať oslavovať. Dávno človek nezažil podobné chvíle, niektorí dokonca nikdy, stať sa Jesennými Majstrami je ozaj krásny ,perfektný, neopísateľný pocit. A či už človek hrá extraligu, alebo našu 4ligu, ktorá mimochodom je veľmi kvalitná, keďže ju hrá veľa hráčov, ktorí majú ligové skúsenosti. Hlavne tí mladší sa tešili a oslavovali, ale za to aj u starších bola vidieť tá veľká radosť a celovečerný úsmev. Objavili sa aj pokriky ( 1. Toto sme tu ešte nemali, toto sme tu ešte nemali, toto sme tu ešte, toto sme tu ešte, toto sme tu ešte nemali. 2. Champione, Champione ) Už počas zápasu sa otvorila víťazná domáca „barackovica“ ,na ktorej si pochutnal každý člen tímu. Vo výbornej nálade sa mužstvo presunulo do reštaurácie „Snack Bar Švéda“, kde sa pokračovalo v oslave. Každý člen tímu sa tam objavil a do neskorých hodín sa zabávalo. Prediskutovali sme každý zápas, Ďuro Slováčik vytiahol svoj doteraz neznámy humor a úspešne podpichoval mladého Rusznáka, ktorý si ale dobrú náladu vziať nenechal. Ba dokonca vyzval kolegu Vila Sýkoru, aby usporiadal domáci Krupinský turnaj. Ten vo veľmi dobrej nálade prijal toto vyzvanie a s radosťou si na toto pripili aj ostatní. A podobne to pokračovalo počas celého večera.

Na jar uvidíme, že čo si ešte nechali Šalania na sezónu. Príjemné sviatky každému kto tento komentár čítal. Športu zdar