Pokrok Komárno A – Dlhá A 3:15

Pokrok Komárno A - Dlhá A 3:15Telocvična Pokroku, skrytá ako poklad templárov, ktorú nenašiel ani GPS prístroj s minuloročnou mapou SR, sa napokon na tretí pokus našla. Na malú školskú telocvičnu kvalitné dobré Butterfly stoly, 100 % nešmýkavý hrací povrch a teplota v miestnosti diplomaticky označená ako temperovaná.
Hostia sa rýchlo adaptovali v rozcvičke a po nej sa pustili do „boja“. To, že body pribúdali na ich konto nevypovedá nič o tom, akých dobrých výmen boli prítomní diváci svedkami. Celý zápas sa odohral v priateľskej atmosfére a domáci hráči ukazovali to najlepšie zo svojho repertoáru. Väčšina zápasov bola plná útočných výmen, celý priestor telocvične bol vyplnený hráčmi, proti skúsenosti stála bojovnosť, proti útočníkovi obranár, proti chopu topspin. Dnešný večer bolo vidieť z ping pongu veľmi veľa.
Výsledok hovorí jasnou rečou – domácim asi nevyšiel zápas podľa ich predstáv, za výkon sa však v žiadnom prípade nemusia hanbiť.

Hodnotenie hráčov:

Dlhá nad Váhom
Čičmiš – 4,5/4 (8,5): Jeho výkon najlepšie vystihuje nasledovný popis: prišiel, viac energie minul pri hre na mentálne aktivity ako na pohyb, vyhral všetko a spokojne odišiel.
Gálik – 3,5/4 (8,0): Po víťaznej štvorhre a prvých dvoch víťazstvách to vyzeralo na suverénny výkon.  V zápase s bojovným Kadlicsekom chvíľková nesústredenosť znamenala stratu kontroly nad zápasom a jedinú dnešnú prehru.
Andódi – 4,5/4 (8,5): Sústredený výkon, veľa pohybu a variácií z oboch poťahov. K plnému počtu mu pomohla aj štastena, ktorá obtrela poslednú loptičku o hranu stola v zápase s Kondém, čomu predchádzal zvrat s 1:6 v piatom sete.
Lazor – 2,5/4 (9,0):  Nervy pod kontrolou a najlepší zápas v sezóne. K istému nízkemu chopu pridal trochu prekvapivo, ale o to lepšie aj útočnú bekhendovú topspinovú hru a úspešný forhendový bloking. Rozpohybovaný ako nikdy predtým.

Pokrok Komárno
Nagy Tomáš – 0/4 (7,0) – Ukazoval štýlový ping pong s prakticky všetkými útočnými údermi a peknými hernými kombináciami. K zisku bodov proti dnešným súperom mu chýbala razantnosť, taktika a skúsenosti, čo rezultovalo v nule.
Kondé Norbert  – 1/4 (8,0)  Zvláštny herný prejav: pre neho charakteristický skoro tenisový postoj,  chvíľkami náladový až flegmatický dojem, útok z oboch strán a dobrá anticipácia.
Nagy Oto – 0/4 (6,5) – Pôsobil statickým dojmom, v určitých chvílach útočil prekvapivo isto, vzápatí robil ľahké chyby, pričom to druhé spomínané prevládalo.
Kadlicsek Zoltán – 2/4 (8,0) – Jednoznačne najlepší výkon z domácich hráčov, plný dynamiky a pohybu. Sústredený výkon od začiatku až do poslednej loptičky doplnený bojovnosťou. Dva body získal zaslúžene.
Fercsik Ján – 0/1 (7,0) V štvorhre dopĺňal Tomáša svojimi skúsenosťami, po dobrom začiatku však zneistel spolu s partnerom.