Dlhá C – Močenok B 6:12

Dlhá C - Močenok B 6:12Piatkový podvečer dvoch súperov bol výbornou ukážkou súbojov skúsených a neskúsených, veľkých a malých, starých a mladých – proste kontrastov. Vo štvorhrách vedúci mužstva Bohuš zaexperimentoval a skúsil vybojovať prvý bod s Tomásom Kozmérom. Nevyšlo to.

Ozdobou zápasu bola bojovnosť a odhodlanosť Čičmiša mladšieho pochytať čo najviac bodov. V zápase označovanom ako súboj Dávida (Čičmiš ml.) a Góliáša (Malík Karol st.) sa mu podaril s veľkou dávkou štastia nečakaný zvrat. Za nepriaznivého stavu 1:2 sa mu chtiac-nechtiac podarilo nadeliť súperovi 6 „sviniek“, ktoré rozhádzali celú osobnosť súpera. V poslednom sete už Čičmiš dosiahol výbornou hrou svoj prvý bod v zápase. Dobitý touto energiou už kul taktiku na svojho posledného súpera Mlčúcha. A úspešne. Hoci do posledného bodu nebolo nič isté, pretože zápas sa rozhodol až v posledných loptičkách. Štipkou väčšej odvahy ako súper (v piatom sete za stavu 9:9 zahral dva víťazné body) si naklonil priazeň bohyni víťazstva.
Zápasy Tomása Kozméra boli plné nevynútených chýb, urýchlených ukončení a nepremyslených kombinácií. Silné stránky, ktorými tento hráč disponuje, nedokázal pretaviť do zápasových hier, rozhodujúcich loptičiek, ktoré by mu priniesli body. Cennou vlastnosťou Tomása je, že si tieto veci uvedomuje a je pripravený na nich pracovať na tréningoch.
Bálint Meszáros v tomto zápase ukázal v niektorých zápasoch svoje silné stránky, nanútil súperovi svoju hru, minimalizoval chyby pri príjmoch súperových podaní. V zápasoch ostatných však zahral priemerný výkon, ktorý na skúsených súperov nestačil k víťazstvu. Bohuš ako najskúsenejší hráč C-éčka podal výborný výkon, v ktorom mu chýbalo málo k plnému počtu víťazstiev. Konečný výsledok: 6:12