Prvé finále – Šurany – Dlhá 9:7

Prvé finále - Šurany - Dlhá 9:7Na prvý finálový zápas sa domáci hráči dokonale pripravili – nastúpili s dvomi posilami, hráčom Veisom a početným publikom. Hostia boli pripravení vyriešiť šuriansky rébus klasickým trojzáprahom s potenciálom na prekvapenie štvorky.

Zápas sa od prvých stretnutí vyvíjal podľa očakávania veľmi vyrovnane. V oboch mužstvách si od začiatku razili cestu vpred lídri, za domácich Veis a za hostí Gálik. K nim sa v oboch táboroch pridali ďalší hráči, pričom v prvej polovici mali „partiu“ lepšie rozohratí hostia. V priebehu zápasu viedli 5:3 a 7:5.

Za uvedeného stavu nastupovali za stoly Botka s Andódim a Gálik s Veisom. Prvá dvojica odohrala päťsetovú bitku, ktorá skončila víťazstvom Botku. O tesnosti duelu svedčí fakt, že posledný set skončil pomerom 11:9. Gálik, ako jediný z hostí dokázal reálne potrápiť Veisa a práve tento duel bol vyvrcholením dnešnej oslavy stolného tenisu. Pekné pingpongové momenty prinášali samozrejme aj ďalšie dueli a bolo naozaj pre koho hrať. Finálový zápas pritiahol zvedavých hráčov, naozajstných stolnotenisových fajnšmekrov, ktorí svojim povzbudzovaním a odborným pohľadom povzniesli tento zápas. Za stavu 7:7 ostávali dve stretnutia  – Bóla – Čičmiš a Búdová – Lazor. Hoci obaja dlhanskí hráči dali do zápasu všetko, nakoniec sa v oboch dueloch tešili domáci. Touto cestou ďakujeme organizátorom zápasu, rozhodcom, fanúšikom a hráčom oboch mužstiev za pekné športové podujatie.

Hodnotenie hráčov:

Gálik (3,0): Výbornú formu pretavil do troch víťazstiev. Divákov presviedčal dravou útočnou hrou, ktorou najviac potrápil najlepšieho hráča dňa Veisa (8,5)

Čičmiš (2,0): Od zápasu k zápasu lepší výkon, ktorý skončil „len“ dvomi bodmi. (7,5)

Andódi (2,0): Svojou hernou koncepciou (ani ryba ani rak) poplietol hlavu dvom hráčom, ale prvý krát v sezóne prehral v dueli s Botkom, ktorý rozhodol o zvrate v prospech hostí (7,5)

Lazor (0,0): S tenisovým lakťom odovzdal maximum, ktoré však na zisk bodu nestačilo. (7,0)