Strekov – Dlhá nad Váhom 8:10

Strekov - Dlhá nad Váhom 8:10Domáci hráči si dobre pamätali prvé vzájomné stretnutie, v ktorom na pôde dnešného súpera prehrali najtesnejšou prehrou. Tentokrát chceli podať rovnako dobrý výkon avšak so ziskom 3 bodov. Ambíciou hostí v tomto zápase bolo potvrdiť dobrú formu v súťaži, ktorú si udržiavajú aj vďaka priateľským zápasom zaradeným do tréningového procesu (Vlčany, Nitra).

Domáci urobili taktickú zmenu, keď na prvý stôl nastúpila papierovo slabšia dvojica (Ižák-Popellár) proti dvojke hostí (Lazor-Andódi) a na druhom stole sa stretli Polák-Izsák a Gálik-Čičmiš.  Po štvorhrách bol stav vyrovnaný, čo nie je samo o sebe prekvapivé. Prekvapivý (aspoň pre hostí) bol hladký priebeh štvorhry, v ktorom prvý pár hostí (doteraz bez prehry) ukázal málo zo svojho športového umenia.

Pre dvojhry bol typický „boj“ o každý bod. Z prvého kola si ukrojili body Polák a Izsák pre domácich a Andódi a Čičmiš pre hostí. V druhom kole sa k nim pridal ešte Gálik. Zlomovým bodom bol zápas Polák – Andódi s úspešnejším koncom pre hostí. Takmer všetky víťazstvá hostí vzišli z tuhých bojov, keď za spomienku stoja najvyrovnenejšie duely Izsák – Čičmiš (2:3), Izsák – Gálik (2:3, 11:13 v rozhodujúcom sete).  Domácim sa taktiež podarilo v koncovkách jednotlivých zápasov prikloniť si štastenu na svoju stranu (Polák – Čičmiš, 3:2 zo stavu 0:2, Ižák – Lazor 3:2 zo stavu 1:2).

Celkové hodnotenie zápasu: z dnešného výkonu hráčov oboch mužstiev by sa javila ako najspravodlivejšia remíza, v prospech hostí však hovorí dobrý výkon na pôde súpera.

Hodnotenie hráčov:

Gálik (3,0): Dobrý výkon, pod ktorý sa podpísala najmä bojovnosť: V koncovkách si udržal nervy na uzde (8,0)

Čičmiš (3,0): Uvoľnená hra, ktorá mohla priniesť aj plný počet bodov, keď v jedinom prehratom zápase s Polákom viedol už 2:0 na sety (8,0)

Andódi (3,5): Odohral dobrý zápas, vyšpičkoval svoj výkon v zápase s najlepším hráčom súťaže, Polákom. (8,0)

Lazor (0,5): Sústredeným výkonom výrazne prispel k víťaznému bodu štvorhry, ktorý napokon možno bol ten víťazný (v zápase) (8,5)

Dátum a čas stretnutia: 6.3.2010 – 17.00
Výsledok stretnutia:
8:10 (33:37)
Domáci: Polák 3.5/1, Š. Izsák 2.5/2, O. Popellár a T. Ižák 1/3.5
Hostia: Andódi A. 3.5/1, Čičmiš D. 3.0/1.5, Gálik M. 3.0/1.5; Lazor M. 0.5/4