Močenok A – Dlhá n/V 4:14

Močenok A - Dlhá n/V 4:14Domáci sa po dlhých rokoch prebojovali do 4. ligy, aby dokázali, že stolný tenis má v tejto obci dlhú tradíciu a zožal v minulosti viaceré úspechy. Nástup do zápasu bol ovplyvnený viacerými momentami: hráči oboch mužstiev sa dlho poznajú, prostredie hracích priestorov má svoje špecifiká a mierne favorizovaní hostia mali potvrdiť predchádzajúce víťazstvá. Štvorhry znamenali pre hostí nielen zisk prvého bodu, ale aj prerušenie doterajšej šnúry neporaziteľnosti dvojice Lazor – Andódi. Dvojhry nepriniesli žiadne veľké prekvapenia, priebeh sa niesol v znamení víťazstiev hosťujúcej trojice Gálik, Čičmiš, Andódi.

K nim sa nepridal mimo rytmu hrajúci Lazor, čo možno pripísať  jeho prílišnej sústredenosti na posledný zápas, ktorý mal odohrať proti svojmu kolegovi Dičérovi. Tomuto zápasu predchádzalo predsa jeden nečakaný obrat v prospech mladého (prekvapivo nasadeného) Čiernika. Ten dokázal otočiť zápas proti Lazorovi zo stavu 0:2 a 0:6 a nakoniec ho vyhrať. V poslednom „derby“ zápase nakoniec vyšiel víťazne Lazor, napriek rôznym psychologickým fintám zo strany domáceho Dičéra.

Celkové hodnotenie hráčov (10 najlepší výkon, 1 najhorší výkon):

Gálik: V domovskom prostredí potvrdil svoje hráčske kvality a povzbudzovaný svojou priateľkou naplno bodoval. 8

Čičmiš: Tréningovú formu „ukázal“ súperom a bez väčších problémov ich zdolal. Strata len jedného setu potvrdzuje výborný koncentrovaný výkon. 8

Andódi: Napriek malým zaváhaniam porazil súperov. Vo štvorhre nepodal optimálny výkon, zrejme z podcenenia rozcvičky. (7,5)

Lazor: Prílišné sústredenie na posledný zápas mu zviazalo ruky. V zápase s takýmto súperom je jeden bod na štvrtého hráča v mužstve priemerný výkon. (6,5)

Dátum a čas stretnutia: 24.10.2009 – 17.00
Výsledok stretnutia: 4:14 (sety 20 : 48)
Domáci: Sklenár J. 1.5/3, Bleho I. 1.5/3, Malík K. 0/1.5, Dičér J. 0/4, Čiernik D. 1/2.5
Hostia: Čičmiš D. 4.5/0, Gálik M. 4.5/0, Andódi A. 4.0/0.5, Lazor M. 1.0/3.5